Avokadolu Smoothie Tarifi, Nasıl Yapılır?

Avokadolu Smoothie Tarifi, Nasıl Yapılır?

Avokadolu Smoothie

Spordan sonra tüm ihtiyacımızı giderebilmekte avokadolu smoothie dışında başka bir smoothie biliyor musunuz? Aslında bir kaç tarif daha var ama bu tarifleri sizlerle paylaşmaktan ve evde, ofiste büyük bir keyifle yapmaktan büyük keyif alıyoruz.

Spordan sonra ihtiyacımız olan, kaybettiğimiz mineraller, demir gibi besin değerlerini olumlu olarak kazanmak için hafif şeyler yeme ihtiyacımız bulunmaktadır. Ne yiyeceğimizi karar verememekle birlikte, hevessizlikle aklımıza ilk gelen hafif bir şeyleri yiyoruz. Avokadolu smoothie içeceğimizi günün zamanı fark etmeksizin spordan sonra veya ara öğün olarak tüketebilmektesiniz.'Eyvah nasıl yapacağız?' dediğini duyar gibiyiz.

egzersiz

Endişelemeyin, hem damağınızı şenlendirecek hem de ruh halinizi değiştirecek bir avokadolu smoothie ile karşınıza çıkmaktayız. Sadece egzersizden sonra değil günün her saatinde kolaylıkla yapabileceğimiz, tüm ara öğün ihtiyaçlarımızda rahatlıkla karşılayabilmektedir. Kolaylıkla ve pratik olarak yapabileceğiz, gün içerisinde almanız gereken protein, karbonhidrat, vitamin, mineral, lif ihtiyacınızı karşılayacak ve sindiriminizi hızlandıracak bir öğün.

Diyet yaparken veya rutin olarak spor yaptığımızda mutlaka besin değeri yüksek bir şeyler yemeliyiz. İster sabah yaptığımız egzersizden sonra ister ara öğünümüzde içimiz rahat olarak tüketebileceğimiz inanılmaz bir içecek: egzersiz smoothie. Daha çok ara öğün olarak tercih edilen avokadolu smoothie, içerisine eklenilen muz ve hurma ile birlikte gün boyu tokluk hissi yaşatmaktadır. Aynı zamanda içerisine konulan badem sütü ve avokado lezzetine lezzet katarak, ihtiyacımız olan tüm besin değerlerini karşılamaktadır.

Gel gelelim bu özel ve bir o kadar lezzetli, yapılışı kolay avokadolu smoothie içeceğimizi yapmaya. Egzersizimizi yaptık, biraz da terledik, “Ne yesem?” diye düşündükten sonra içeceğimize karar verdik. O zaman hadi kendimize bakmaya başlayalım ve adım adım mutfağa doğru ilerleyim.  İçeceğimizi yapmaya başlayalım. Biliyoruz çok seveceksiniz ve tüm ara günlerinizde olmasa da bir çok ara öğününüzde tüketmek isteyeceksiniz. Hadi kolay gelsin.

Avokadolu Smoothie Malzemeleri ve Tarifi

  • 1/4 orta boy avokado
  • 1 su bardağı badem sütü
  • 1/2 orta boy muz
  • 3 adet hurma
  • 1/2 su bardağı buz
  • Blenderdan geçir ve tatlı yağın lezzetine var.

Bir önceki yazımıza https://formassist.net/blogs/diyet/aralikli-oruc-diyeti-nedir linki üzerinden tıklayabilirsiniz.

Google Play ücretsiz indir : Form Assist

App Store ücretsiz indir : Form Assist

Meltem Pınar Yıldırım 

Form Assist Diyetisyeni