Yaz Tatilinde Yapabileceğiniz En İyi 4 Egzersiz

Yaz Tatilinde Yapabileceğiniz En İyi 4 Egzersiz

Yaz Tatilinde Bahanesiz Yapabileceğiniz En İyi 4 Egzersiz

Yaz tatili geldi ise onunla birlikte de yaz tatilinde bahanesiz yapabileceğiniz en iyi 4 egzersiz programı da gelmektedir. Çünkü neden gelmesindi? Yaz geldi ve tatiller başladı... Bahanelerin hepsinin arka arkaya geldiği, ertelemelerin arttığı bir süreçteyiz. :) Tatilde de yapılabilecek, kısa zamanda formun korunmasına ve form kazanımına destek olan egzersizler olduğu gözardı edilmemelidir. Özellikle en çok tatillerde kilo alındığını unutmayarak önlem alınmalı ve vücuda zaman ayrılmalıdır.

Push Up

Yüzlerce farklı varyasyonu olan push up (şınav) egzersizi, göğüs ve arka kol kaslarına yardımcı olmakla beraber gövde ve sırt için de son derece yarar sağlar. Vücut ağırlığınızla uygulayarak harikalar yaratabileceğiniz egzersizlerden sadece bir tanesi. :)

Squat

Hepimizin favorisi, en popüler egzersizlerden squat. Aynı şekilde bir çok varyasyona sahip olan squat, doğru açılarda ve bir tık daha özenilerek yapılması gerek egzersizlerdendir. Kalça, bacak, ayak bileği ve omurganızı korumak ve geliştirmekte son derece önemli rol oynar. Kondisyon geliştirmenin yanı sıra, size daha fit bir vücudun kapılarını aralayacaktır. :)

Plank

Tüm karın kaslarını çalıştıran plank egzersizi boyun, bel, sırt, göğüs ve ön/arka bacak kaslarını güçlendirir.Duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur, dik bir duruşu destekler. Programımızdan eksik etmememiz gereken en verimli ve güvenli egzersizlerden biridir. :)

Box Dips

Bir koltuk, sandalye, tabure, bank veya merdiven yardımıyla uygulayabileceğiniz dips egzersizi arka kol kaslarınızı güçlendirir. Bunun yanı sıra ön kol kaslarını da çalıştırmakla beraber omuz, sırt ve göğüs kaslarını da etkiler. Üst gövde için çok verimli bir egzersizdir.

Daha fazla yemek tariflerimiz için buraya tıklayınız

Google Play ücretsiz indir : Form Assist

App Store ücretsiz indir : Form Assist

Pelin İpekören 

Form Assist Egzersiz Koçu


Yorum bırak

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın