Yaz Tatilinde Yapabileceğiniz En İyi 4 Egzersiz

Yaz tatili geldi ise onunla birlikte de yaz tatilinde bahanesiz yapabileceğiniz en iyi 4 egzersiz programı da gelmektedir. Çünkü neden gelmesindi?

Yaz Tatilinde Bahanesiz Yapabileceğiniz En İyi 4 Egzersiz

Yaz geldi ve tatiller başladı... Bahanelerin hepsinin arka arkaya geldiği, ertelemelerin arttığı bir süreçteyiz. :) Tatilde de yapılabilecek, kısa zamanda formun korunmasına ve form kazanımına destek olan egzersizler olduğu gözardı edilmemelidir. Özellikle en çok tatillerde kilo alındığını unutmayarak önlem alınmalı ve vücuda zaman ayrılmalıdır.

Push Up

Yüzlerce farklı varyasyonu olan push up (şınav) egzersizi, göğüs ve arka kol kaslarına yardımcı olmakla beraber gövde ve sırt için de son derece yarar sağlar. Vücut ağırlığınızla uygulayarak harikalar yaratabileceğiniz egzersizlerden sadece bir tanesi. :)

Squat

Hepimizin favorisi, en popüler egzersizlerden squat. Aynı şekilde bir çok varyasyona sahip olan squat, doğru açılarda ve bir tık daha özenilerek yapılması gerek egzersizlerdendir. Kalça, bacak, ayak bileği ve omurganızı korumak ve geliştirmekte son derece önemli rol oynar. Kondisyon geliştirmenin yanı sıra, size daha fit bir vücudun kapılarını aralayacaktır. :)

Plank

Tüm karın kaslarını çalıştıran plank egzersizi boyun, bel, sırt, göğüs ve ön/arka bacak kaslarını güçlendirir.Duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur, dik bir duruşu destekler. Programımızdan eksik etmememiz gereken en verimli ve güvenli egzersizlerden biridir. :)

Box Dips

Bir koltuk, sandalye, tabure, bank veya merdiven yardımıyla uygulayabileceğiniz dips egzersizi arka kol kaslarınızı güçlendirir. Bunun yanı sıra ön kol kaslarını da çalıştırmakla beraber omuz, sırt ve göğüs kaslarını da etkiler. Üst gövde için çok verimli bir egzersizdir.

Pelin İpekören
Form Assist Egzersiz Koçu

En Çok Okunanlar

Tatilden Sonra Düzenli Hayata Nasıl Dönebilirim?
Tatilden Sonra Düzenli Hayata Nasıl Dönebilirim?
Tatilden Sonra Düzenli Hayata Nasıl Dönebilirim? Tatilde kazanılan alışkanlıklar ve düzensizlik tatil dönüşü iş ve so...
Daha fazla
Vücut Geliştirmek için Örnek 3x5 Antrenman Programı
Vücut Geliştirmek için Örnek 3x5 Antrenman Programı
3x5 Antrenman Programı Vücut geliştirme sporu ile uğraşanların en sık rastladığı sorunlardan biri belli bir süre sonr...
Daha fazla
Astım ve Pilates Nedir? Astım ve Pilates Faydaları Nelerdir?
Astım ve Pilates Nedir? Astım ve Pilates Faydaları Nelerdir?
Astım ve Pilates Nedir? Astım tedavisinin en önemli hedeflerinden biri, hastanın istediği aktiviteyi yapmasıdır. Ast...
Daha fazla

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın