Sağlık ve Zindelik için Gereken Minimum Egzersiz Miktarı Nedir?

Egzersiz Miktarı Nedir?

Kişiye, yaşam tarzına ve hedeflere bağlı olmakla birlikte, kardiyo, ağırlık çalışma veya esneme egzersizlerinin günde 20-60 dakika gerektiğidir. Bu sayıların en iyi sonuçları verdiğini kimse inkar edemez ancak daha kısa sürede büyük işler başarmak mümkündür.
 
Gerçek şu ki, insanların çoğu, sağlıklı hareket için fiziksel açlık hissetmelerine yardımcı olan "beden-zihin" bağlantısını kaybetti. Terlemekten nefret ediyor, yürümeyi sevmiyor ve sıklıkla açlık için susuzluk veya duygusal acıyı karıştırıyorlar.
 
Bir egzersiz rutinine başlamak için için, günde beş dakika bile daha sağlıklı bir hayata başlamaya yardımcı olabilir. Bu rutinden en iyi şekilde yararlanmak için güne yayılmalıdır. 09:00, 12:00, 15:00, 18:00 ve 21:00 saatlerinde altmış saniyelik çalışma önerilir. Bu yaklaşım olağanüstü güçlü bir etkiye sahiptir.

Karın kaslarına konsantre olun. Karın kası vücuttaki en önemli kas grubudur. Duruş, sindirim ve cinsel işlevlere yardımcı olur. Atletik performans için kritiktir ve gücü vücudun alt kısmından üst kısmına aktarır. Görünüşe gelince, abdominaller "sağlık penceresi" olarak adlandırılır.
 
Egzersizler doğru nefes alma teknikleriyle birleştirildiğinde mükemmel bir karın egzersizi sağlanabilir. Doğru nefes alma tekniğini öğretebilecek birçok yoga, Tai Chi ve dövüş sanatları videolarından yararlanılabilir.

Diğer kas gruplarına fayda sağlamadan karın kaslarını geliştirmek neredeyse imkansızdır. Verimi en üst seviyeye. çıkartmak için tüm kas grupları çalıştırılmalıdır.
 
Form Assist Egzersiz Koçu
Pelin İpekören

En Çok Okunanlar

Histerektomi'de (Rahmin alınması) Egzersizin Önemi
Histerektomi'de (Rahmin alınması) Egzersizin Önemi
Histerektominin iyileşme sürecinde güç kazanmak için ne yapabiliriz ? Bu süreçte güç kazanmamıza yardımcı olacak bir ...
Daha fazla
Bağırsak Problemi ve Çözüm Olabilecek Egzersizler
Bağırsak Problemi ve Çözüm Olabilecek Egzersizler
Stres, düzensiz ve sağlıksız yeme alışkanlıkları, düzensiz uyku, psikolojik sebepler ve benzeri durumlar bağırsakları...
Daha fazla
Egzersiz Sonrası Kas Ağrısı
Egzersiz Sonrası Kas Ağrısı
Antrenmanlar sırasında amaç kaslarda mikrotravmalar yaratmaktır. Kas, iyileştikten sonra güç ve yoğunluk kazanır. Anc...
Daha fazla

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın