Egzersiz Yapmayı Nasıl Severim?

Olumlu ol ! Egzersiz yapman hayatında katı kurallar olacağı anlamına gelmiyor. Kendini iyi hissetmek için yaptığını ve sadece kendine sorumlu olduğunu unutma.

Yakın hedefler belirle! Öncelikle kendine günlük, kısa hedefler belirlemeye çalış. Süreç ilerledikçe yaptığın egzersizler sana daha kolay gelecek, çünkü güçleniyor olacaksın. Ve vücudun kendini hazır hissettikçe senden daha fazlasını isteyecek.

Keyif al ! Başlangıçta yaparken keyif aldığın, uygularken sana daha iyi hissettiren egzersizleri seç ve yeni egzersizler deneyimleyerek neleri sevdiğini bul.

Müziği aç!  Favorilerinden oluşan ve seni motive eden bir playlist hazırla. Özenle seçerek oluştur ve sık sık güncelle.

Spor arkadaşı edin ! Seninle tatlı rekabet içinde olabilecek, kolay yılmayacak ve motive edecek bir arkadaş edin.

Görüntü için değil, sağlık ve başarı için! Egzersizi sadece görüntü için yapmayı bıraktığında başarı sana gelecek. Kendini bir bütün olarak  en iyi versiyonuna ulaşmak için motive et. Sağlıklı ve dinamik olmak için adım at.

Nesine? Egzersizine !  İddiaları egzersizle değiştir. Nesine? 15 Squat’ına. :)

Hafta sonu grubuna dahil et ! Arkadaşlarınla yaptığın hafta sonu programlarına kısa ve tüm grubun yapabileceği egzersiz programlarını da dahil et. Grup aktivitelerinde her zaman enerjin en üst seviyede olacak, arkadaş bağların daha sağlıklı ve kuvvetli olacak. Tıpkı senin gibi. :)

Birebir antrenörle çalışmaya uygun zaman ve imkan bulamıyorsan, yanındaymış gibi egzersiz yapabileceğin, mesajlaşabileceğin, egzersiz sırasında soru sorup video paylaşabileceğin ve kişisel antrenör deneyimini en yakın şekilde deneyimleyebileceğin Form Assist uygulamamızı indir. :) Sana özel egzersiz programının yanı sıra günlük rutinine dahil edebileceğin, tatilde ve seyahatlerde de rahatlıkla uygulayabileceğin ücretsiz programlardan yararlanabilirsin. :)

Pelin İpekören
Form Assist Kişisel Egzersiz Koçu

En Çok Okunanlar

Histerektomi'de (Rahmin alınması) Egzersizin Önemi
Histerektomi'de (Rahmin alınması) Egzersizin Önemi
Histerektominin iyileşme sürecinde güç kazanmak için ne yapabiliriz ? Bu süreçte güç kazanmamıza yardımcı olacak bir ...
Daha fazla
Bağırsak Problemi ve Çözüm Olabilecek Egzersizler
Bağırsak Problemi ve Çözüm Olabilecek Egzersizler
Stres, düzensiz ve sağlıksız yeme alışkanlıkları, düzensiz uyku, psikolojik sebepler ve benzeri durumlar bağırsakları...
Daha fazla
Egzersiz Sonrası Kas Ağrısı
Egzersiz Sonrası Kas Ağrısı
Antrenmanlar sırasında amaç kaslarda mikrotravmalar yaratmaktır. Kas, iyileştikten sonra güç ve yoğunluk kazanır. Anc...
Daha fazla

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın