Bel Fıtığı Olanların Uyması Gereken 6 Basit Kural

KURAL 1: Düzenli egzersiz yapın. Kaslarınızın güçlendirmeniz, bel fıtığına önlem alma sürecinizi destekleyecektir.

KURAL 2: Yüzme, vücudunuzu riske atmadan yapabileceğiniz en güvenli ve en verimli çalıştıran aktivitelerden biridir. Düzenli olarak yüzün. 

KURAL 3: Yürüyüş yapın. Sağlık için yürümek hayatımızda önemli bir rol oynar. Doktorların sağlıklı bir yaşam için tavsiye ettiği yürüyüşü, eğer herhangi bir ciddi eklem sorununuz yoksa mutlaka günlük rutininize ekleyin.

KURAL 4: Günlük hayatınızda ters hareket yapmaktan kaçının. (Yerden bir yük kaldırmanız gerektiğinde eğilerek değil çömelerek almak gibi.)

KURAL 5: Güvenli bir süreç izlemek için, aktivite planlamalarınızı yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışın ve sizin için en sağlıklı olacak süreci öğrenin. Doktorunuz ile konuşmadan herhangi bir fiziksel aktiviteye başlamaktan kaçının.

KURAL 6: Profesyonel destek alın ve uzman kişilere danışın.  Başkalarına verilen kişisel programları kendiniz için uygulamayın.  

Form Assist Egzersiz Koçu
Pelin İpekören

En Çok Okunanlar

Yürüyüş Yaparken Bunlara Dikkat
Yürüyüş Yaparken Bunlara Dikkat
Her gün düzenli olarak yürüyüz yapmasanız dahi yürüyüş yaparken bunlara dikkat etmeniz gerekir dediğimiz faktörler bu...
Daha fazla
Kişisel Antrenör Seçerken Başlıca Dikkat Etmen Gerekenler
Kişisel Antrenör Seçerken Başlıca Dikkat Etmen Gerekenler
Kişisel antrenör seçerken başlıca dikkat etmen gerekenler etmenler olduğunun farkında mısın? Kişisel egzersiz eğitmen...
Daha fazla
Siyatik Ağrısının Sebebi Nedir?
Siyatik Ağrısının Sebebi Nedir?
Çok fazla nedeni olabilir ancak temel etken sinirlerin baskılanması, zarar görmesi ya da yıpranmasıdır. Vücuttaki uzu...
Daha fazla

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın