Geçirgen Bağırsak Tedavisi İçin Takip Edilmesi Gereken 4 Adım

Geçirgen Bağırsak Tedavisi İçin Takip Edilmesi Gereken 4 Adım

Bağırsağınızı İyileştirin:

Leaky gut olarak da bilinen ‘Sızdıran Bağırsak’, bağırsaktan kana geçmemesi gereken maddelerin, kana geçmesi olarak basitçe tanımlanabilir. Bağırsak bütünlüğünün bozulmasından kaynaklı bu hastalık için öncelikli amaç bağırsak bütünlüğünü korumaktır. Doktorunuza danışarak gerekli vitamin ve mineral desteğini aldığınızdan emin olun. Bunlar; omega-3 yağ asiti, quersetin, magnezyum, B12 vitamini olarak planlanabilir.

diyet

Bağırsaklarınızı Dengeleyin:

Kalitesinden ve içeriğinden emin olduğuz bir probiyotik desteği alın. İçerisindeki bakteri sayısından, vücutta çözündüğü yere kadar dikkat edilmesi gereken probiyotikler için eczacınıza ve doktorunuza danışın. En az 6 ay düzenli kullanmanız gereken probiyotiklerin beslenmesi içinse prebiyotik besin tüketiminize dikkat edin. 

Beslenmenizi Değiştirin:

Beslenme düzeninizi yeniden düzenleyin ve bir diyetisyene danışın. Kemik suları, probiyotik özellikli fermente sebzeler, hindistan cevizi ve ürünleri, sebzeler, zencefil ve zerdeçal tüketmeye özen gösterin.

Bazı Besinleri Tüketmeyin:

İşlenmiş gıdaları, katkı maddelerini, monosodyum glutamat içeren besinleri, rafine şekeri, tatlandırıcıları tüketmeyin ve olabildiğince uzak durun.

Bonus: Stres ile baş etmeyi öğrenin. Gerekirse bir uzmandan yardım alın.

Daha fazla yemek tariflerimiz için buraya tıklayınız

Google Play ücretsiz indir : Form Assist

App Store ücretsiz indir : Form Assist

Dyt. Meltem Pınar YILDIRIM

Form Assist Diyetisyeni