Buz Gibi Portakal Suyu Tarifi, Nasıl Yapılır?

Buz Gibi Portakal Suyu Tarifi, Nasıl Yapılır?

Buz Gibi Portakal Suyu

Bazı günler sadece içecek, buz gibi portakal veya soğuk bir şeyler içme ihtiyacı duyarız. Sadece tatlının yanına değil, istediğimiz zaman, saati fark etmeden sabah, öğlen akşam veya gece ne zaman istersek yapabileceğimiz bir içecektir. Ayın her döneminde ister diyet yapıyor olun, isterseniz sadece ferahlatıcı bir şeye ihtiyaç duymuş olun rahatlıkla tüketebileceğiniz bir içecektir.

Aynı zamanda yapılışı eğlenceli ve tadı bir o kadar serinletici bir içecek türüdür. Peki biz neden bu kadar övüyoruz? Çünkü içecekler konusunda hassas bir ekibe sahibiz ve denemeden edemedik. Buz gibi içecekler diye arattığımızda önümüzde yüzlerce içecek çeşidi çıkmaktadır. Nanelisinden limonlusuna, meyvelisinden, atom olarak adlandırılan karışık meyveli içeceklere kadar bir dolu içecek çeşidi bulunmaktadır.  İçerisinden hangisini yapmayı istemek sizin tercihiniz.

Ancak bizler günün şu dakikalarında, sizlerin bunu okuduğu vakitlerde tavsiye ettiğimiz ve bizlerin de çok sevdiği bir buz gibi içecek. Meyvelerden elde ettiğimiz içeceğimizi, ders çalıştığımız esnada, ofiste çalışmalarında, spordan sonra, film izlediğiniz esnada yani istediğiniz her vakitte yapabileceğiniz  ve tüketebileceğiniz pratikliğe sahip. Aynı zamanda kalori dostu olmakta olan tatlı, kilo aldırmaz ve yoğurttan elde edilmektedir.

Genellikle yaz mevsiminde tercih edilen portakallı içeceğimizi her mevsim içebileceğinizi iddia ediyoruz. Sadece damağınıza güzel ve hafif  bir tat bırakmayacak aynı zamanda hiç zaman kaybetmeden yapabileceğiniz buz gibi olan içecekler çeşitlerinden biridir.  İçerisindeki çilek ve portakal tadı ile damağınızda mayhoş bir tat bırakarak bir yudum daha almanızı sağlamaktadır.

Ayrıca bu buz gibi portakal içeceğini sadece sizi değil, size eşlik etmesi için arkadaşınıza düşünerek tarifi veriyoruz. Hayat paylaştıkça güzeldir ve koyu sohbetler buz gibi portakal içecekleri ile  çok daha keyif vericidir.

diyet

Buz Gibi Portakal Tarifi ve Hazırlanışı:

  • 1 orta boy portakal
  • 1/4 su bardağı yoğurt
  • 5 adet çilek
  • Buz parçaları
  • İsteğe bağlı vanilya özü

Daha fazla yemek tariflerimiz için buraya tıklayınız

Dyt. Meltem Pınar Yıldırım

Form Assist Diyetisyeni