Badem Hazzı Tarifi, Nasıl Yapılır?

Badem Hazzı Tarifi, Nasıl Yapılır?

Badem Hazzı

Hızlı olarak öğün yapmak istediğinizde badem hazzı sorunu giderebilmekte ve kahvenin yanına, ara öğünlere çok yakışmaktadır. Biz tarifi sizlerle paylaşmaktan her yerde evde, ofiste büyük bir keyifle yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bazı dönemle tatlı ihtiyacımız olağanüstü hal alıyor veya öyleki kimi zaman ara öğünlerde ne yiyeceğimizi ne yapacağımızı bilemiyoruz.

Ardından net bir karar vermeden hevessizlik ile son aklımıza gelen yiyeceği sipariş ediyor veya yapıyoruz. Canımız saat gece sularında tatlı ve buna benzer şeyler istiyor ise eyvahlar olsun. Bu gece bize uyku yok o halde. Endişelemeyin, ruhunuza iyi geceler ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceğiniz  bir nevi ara ara öğün veya öğün ile karşınızdayız.

egzersiz

Günün her saatinde kolaylıkla yapabileceğimiz, ofiste atıştırmalıkların en güzeli olmaya aday evde ara öğün vaktinin gelmesini iple çekeceğiniz bir yiyecek karşımızda bulunuyor : günün en güzel saatleri badem hazzı ile iyi gider. İster diyette olun isterseniz canınız sadece bir şeyler atıştırmak istemiş olsun.Kolaylıkla yapabileceğiz, gün içerisinde almanız gereken protein ve bir nebze de olsa vitamin, lif, potasyum, florür ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve sindiriminizi hızlandıracak bir atıştırmalık veya ara öğün karar veremedik.

Ufak çapta geçirdiğiniz hastalıklar esnasında bir fincan kahvenin yanına güzel gidebilecek badem hazzı, yaptığımız minik başarılar karşısında badem hazzı ile şımartmalar, kendimizi iyi hissetmemizi sağlamaktadır. Akşam saatlerinde, spordan sonra, gün içerisinde,  çay ve kahvenin yanına badem hazzı çok yakışmakta. Ayrıca üzerimizdeki tüm yükü alır götürür sırtımızdan.

Aynı zamanda içerisine konulan  badem, işlenmemiş kakao, hindistan cevizi sütü ile lezzetine lezzet katmaktadır. Gel gelelim bu özel ve bir o kadar da yapılışı pratik badem hazzını yapmaya. Adım adım mutfağa doğru ilerleyelim ve yapmaya başlayalım. Ne dersiniz? Hadi kolay gelsin.

Ara Öğün Çözümlerinde Badem Hazzı Tarifi ve Malzemeleri

  • 1 Su bardağı badem
  • 2 yemek kaşığı badem yağı (hindistan cevizi yağıda eklenebilir.)
  • 1/2 yemek kaşığı kakao (işlenmemiş kakao tercih edebilirsin.)
  • 1/4 su bardağı dondurulmuş hindistan cevizi sütü
  • 1/2 orta boy muz
  • 2 adet hurma
  • Hızlı bir şeyler yemek istediğin öğün yerine tüketebilirsin :)

Daha fazla yemek tariflerimiz için buraya tıklayınız

Google Play ücretsiz indir : Form Assist

App Store ücretsiz indir : Form Assist

Dyt. Meltem Pınar Yıldırım

Form Assist Diyetisyeni