MediaMarkt "Mobil uygulamalarla zayıflayabilir misiniz?"

MediaMarkt

MediaMarkt Mobil uygulamalarla zayıflayabilir misiniz?

Sağlıksız yaşam koşulları yaşam kalitemizi ve beslenme düzenimizi bozuyor. Üstelik spor ve egzersiz için de yeterli zamanı yaratamıyoruz. Tam da böyle durumlar için mobil uygulamalar imdadımıza yetişiyor. Bu ay sizlere yeni tanıştığım Form Assist uygulamasından bahsedeceğim.

egzersiz

Diyetisyen ve antrenör eşliğinde sağlıkla zayıflayın!

İnsanların kalıcı sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinebilmelerini sağlamak amacıyla hizmet sunan mobil uygulama Form Assist, kullanıcılarının uzmanlardan birebir destek almalarına imkan sunuyor. Bünyesindeki beslenme uzmanları ve spor eğitmenleri ile kullanıcıların mevcut durumlarını analiz eden Form Assist kişiye özel beslenme ve egzersiz programları hazırlıyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden beslenme düzenlerini ve egzersizlerini takip ederek raporluyor ve bu veriler uzmanlar tarafından takip ediliyor. Sunduğu kolay kullanım ve mobilite sayesinde insanların her yerde ve her zaman sağlıklı yaşam tercihlerine sadık kalabilmelerine destek veriyor.

Sistem nasıl işliyor?

Uygulamayı yükleyen tüm kullanıcılar çeşitli egzersiz videolarına, lezzetli ve hafif yemek tariflerine, sağlıklı yaşam ile ilgili bilgilendirici yazılara ulaşabiliyorlar. Diyetisyenden veya spor eğitmeninden destek almak isteyen kullanıcılar farklı paket seçeneklerinden kendilerine uygun olanı seçebiliyorlar. Sadece diyet programı ya da ikisi bir arada alınabiliyor. Diyet veya spor konusunda uzmanlar sürekli cebimde olsun diyenler paketi kullanmaya başladıklarında kendilerine özel program hazırlanıyor. Bu açıdan Form Assist rakiplerinden ayrılıyor. Kişiye özel hem beslenme hem spor programı sunan başka uygulama bulunmuyor. Kişiler gün içerisindeki beslenme ve egzersiz bilgilerini sistemde girerek uzmanlara bilgi veriyor. Böylece kişinin programına ne kadar uyabildiği izleniyor, varsa ihtiyaç duyulan değişiklikler yapılıyor.

Uygulamanın öne çıkan en önemli özellikleri nelerdir?

Uygulama aracılığıyla üyeler diyetisyeni veya spor eğitmeni ile yazışabiliyor, öğünlerinin fotoğraflarını çekerek diyetisyeni ile paylaşabiliyor, egzersiz yaparken video çekip spor eğitmenine iletebiliyor. Bu açıdan üyelerin uzmanlarla aynı yerdeymişçesine yakın iletişim kurmalarına imkan sunuluyor. Bu yakın iletişim ile üyelere ihtiyaç duydukları ilgi, destek ve motivasyonu da almış oluyorlar. Bunun yanı sıra akıllı saat kullanıcıları egzersizleri yaparken nabız ölçümlerini de sisteme yükleyebiliyor ve eğitmenleri ile paylaşabiliyorlar.

Kaç uzman hizmet veriyor ve unvanları nedir?

Uzmanların tamamı üniversitede ilgili bölümlerden mezun olmuş kişiler. Uzman sayısı mevcut talebe göre değişkenlik gösterebiliyor. Ücretli üyelik ve ücretsiz üyeliklerde hangi hizmetlerden yararlanılabiliyor? Sadece diyetisyen desteği isteyen kullanıcılar aylık 39 TL olan Diyet Plan’ı satın alarak ayda 2 kez kendisine özel hazırlanan diyet listeleri ve beslenme programlarına ulaşabiliyor. Haftalık kilo takibi ile kullanıcının değişimi takip ediliyor.

Kişiye uygun bildirimlerle hedefine ulaşma yolunda motivasyon desteği sağlanıyor.Hem diyet hem spor bir arada olsun isteyenler aylık 59 TL olan Standart Plan’ı seçerek Diyet Plan kapsamına ilave olarak bireysel antrenörünün ona özel hazırladığı video destekli egzersiz programlarını da alabiliyor.Yakın takip ve motivasyon desteğine ihtiyaç uyanlar ise aylık 259 TL olan Özel Planı’ı tercih ediyor.Kullanıcıya özel diyet ve egzersiz programları, yediklerinin fotoğrafını paylaşma ve birlikte değerlendirme, daha hızlı geri bildirim alma, bireysel antrenörünün hazırladığı video destekli egzersiz programları, yapılan egzersizlerin yakın takibi gibi pek çok özellik bu pakette sunuluyor.

Bu pakette kullanıcılar egzersiz sırasındaki soruları için video çekip gönderebiliyor, antrenörü inceleyerek sorularını cevaplıyor.Sınırsız birebir mesajlaşma ile antrenör ve diyetisyenin yakın takip ve desteği kullanıcıların cebinde oluyor. Genel olarak baktığımızda hem diyetisyenden destek almak hem de spor salonuna devam etmek için kişilerin haftada 4 kez en az 2-3 saatini ayırması gerekiyor. Günümüzün yoğun temposunda ulaşılması zor bir hedef.

Bu yüzden uzmanların teknolojinin imkanları sayesinde sürekli kişilerin yanında olması, kişinin yoğun temposunda ister evde ister dışarıda programını takip edebilmesi büyük kolaylık oluyor. Maliyet açısından da kıyaslanamayacak bir avantaj sağlıyor.

Kişiye özel plan nasıl hazırlanıyor?

Uzmanlar kullanıcının kan tahlil sonuçları, cinsiyet, yaş, yaşam tarzı gibi bilgilerini alarak analiz ediyorlar. Ayrıca kullanıcının özel bir sağlık durumu varsa ona göre gerekli ayarlamalar da yapılıyor. Böylece o kişiye özel bir program oluşturuluyor. Bu yaklaşım kullanıcıların başarıya ulaşmasını kolaylaştırıyor. Örneğin troit sorunu olan bir kullanıcı da bu duruma özel yaklaşım ile hazırlanan programı sayesinde hedeflediği kiloya ulaşmayı başardı.

Daha fazla yemek tariflerimiz için buraya tıklayınız

Google Play ücretsiz indir : Form Assist

App Store ücretsiz indir : Form Assist

Kaynak: MediaMarkt