Sert Boyun ve Gergin Omuz Problemi

Sert Boyun ve Gergin Omuz Problemi

Sert Boyun ve Gergin Omuz Problemi

Boyun ve omuzlardaki gerginlik, çoğumuz için yaygın bir konudur. Bu acı verici durum stres, kötü oturma alışkanlıkları, yanlış yatış pozisyonları, ani ve kontrolsüz hareketler veya fiziksel aktivite eksikliğinden kaynaklanır. Düzenli esneme çalışmaları büyük bir fark yaratabilir ve düzenli uygulandığında gerginlik için kalıcı bir rahatlama sağlayabilir.

Boyun ve  Omuz Ağrısını Hafifletmenize Yardımcı Olacak Etkili Esneme Egzersizleri

Boyun Rulosu

Boyun gerginliğini azaltmak için çok etkili bir yöntemdir.

Nasıl yapılır: Boynunuzun altını dolduracak kalınlıkta bir havlu alın, rulo şekline getirin ve boyun boşluğuna yerleştirin. Başınızı yere doğru yatırın ve gevşeyin. Düzenli nefes alıp verin.  Bu pozisyonda yaklaşık 10 dakika bekleyin.

 Boyun Esnetme

Bu egzersiz boynunuzu ve sırtınızın üst kısmını esnetir.

Nasıl yapılır: Bir sandalyeye veya yere oturun. Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin ve çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırarak başınızı kontrollü ve aşırı basınç uygulamayarak aşağı doğru çekmeye başlayın. 30 saniye tutun ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Omuz Çekme

Bu egzersiz omuzlardaki ve boyundaki gerginliği azaltır.

Nasıl yapılır: Ayakta ya da oturma pozisyonunda sırtınızı ve boynunuzu dik tutun. Omuzları yukarı başınıza doğu çekin. Ardından tamamen serbest bırakın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Trapez Esnetme 

Bu egzersiz boyun ve omuz kaslarını esnetir.

Nasıl yapılır: Sağ kolunuzu vücudununuz arkasına belinize sabitleyin. Sol elinizle başınızın sağ tarafını tutup solunuza doğru çekerek sol kulağınızı sol omzunuza doğru eğin. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyin. Ardından hareketi diğer yönde tekrarlayın.

Omuz Yuvarlama

Bu egzersiz omuzlardaki ve boyundaki gerginliği azaltır.

Nasıl yapılır: Ayakta ya da oturma pozisyonunda sırtınızı ve boynunuzu dik tutun. Omuzları yukarı kaldırın ve sonra öne ve geriye doğru yarım daire çizin. Omurganızın duruşunu koruyun.

Bu ve bunun gibi bilgilerinden haberdar olmak ve ücretsiz egzersiz videolarına ulaşmak için FormAssist uygulamasını indir. Güncel tüyoları kaçırma. 🙂

https://formassist.net

Sana özel egzersiz programına ulaşmak için aşağıdaki linke tıkla ve sen de ailemize katıl !

https://formassist.net/subscriptions

FormAssist Personal Coach

Pelin İpekören

Ücretsiz olarak indirin

Formassist uygulamasını indirmek için hemen mağazasına gidin!1
Selam,
Sana nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by