Karın Kaslarım Hacimli Belim Kalın Duruyor, Bunu Nasıl İnceltebilirim

Belim Kalın Duruyor

Bundan böyle ‘ belim kalın duruyor ?’, ‘Ne yapacağım ben yaa!’ gibi serzenişlerinize çare karnınıza kas olmaya geldik. Rüyalarınız gerçek olacak arkadaşlar. Tabi bu sadece bizim deyişlerimizle olsa çok güzel olurdu. Sanıyorumki büyük görev sizde. Biz sadece sizlerin eline yol haritasını verebiliriz. Yapmak, yol almak size düşer.

Şunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Güzel görünmek istemek, zayıf olmak veya kilolu olmak, kaslı vay kassız olmak. Nasl görünmek istediğimize biz karar verir ve bu şekilde yolumuza devam ederiz. Nasıl görünmek istediğine sadece sen karar verebilirsin. Aynada kendini nasıl görmek istediğine sen karar verebilirsin. Unutma görüntün her ne olursa olsun, kimsenin sana söz söyleme hakkın yok,sen kendini taşlayabilirsin. Çünkü kendimizi seviyoruz değil mi? Ayrıca çoğu zaman görüntümüzün anne babalarımızdan aldığımızı unutmamalısın.  Haliyle ‘ belim kalın duruyor .’ demek yerine ebeveynlerimizden aldığımız genlerin bir göstergesi olabileceğini de bilmelisin. Şayet kalın bele çare arıyor isen, bu yazıyı sana özel olarak hazırladık. Spora gitmiyor isen evde bazı materyaller ile kolaylıkla yapabilirsin. Dikkat etmen gereken ise, süreklilik gerektirmesidir. Bir günlük bir iş değil, düzenli çalışmalarla sonuç alabilirsin.

Belim Kalın Duruyor

Sevgili Önder Akgün’ün önerileri ile ‘Belim kalın duruyor’ demeyeceksiniz. Çünkü böyle bir şey olmayacak artık.

Soru:Karın kaslarım hacimli duruyor ve belim de kalın görünüyor bunu inceltebilir miyim?

Cevap:

Çoğu insanın rüyasıdır bu. Salonlarda karın kasları hacim alsın diye ter döken çok insan varken sen şanslı gruptansın. Öncelikle karın çalışmalarında ağırlık kullandığın için kasların hacimlenmiş. Oblik ve karın bölgeni inceltmek istiyorsan.

ABS Çalışmalarında  Ağırlık Kullanmadan Tekrar Yapın:

•    Statik hareketlere de öncelik verin. Örnek vermek gerekirse plank hareketi iyi bir statik harekettir.

•    Oblik çalışmasında özellikle ağırlıkla side bend ve russian twist yerine cross crunch, oblik crunch ve sopa çevirme gibi hareketleri yapabilirsiniz.

•    Yağ yüzdeniz azalttıkça yağ altında da kasların daha az belirgin olmasına rağmen daha iri görünmesini de engellersin.

•    Ağır ve az tekrar yerine, çok ve ağırlıksız tekrarlar yapın. Kardiyo olarakta bol ve uzun yürüyüşleri tercih edin.

Önder Akgün

Bir önceki yazımıza https://formassist.net/neden-bebeklerimizin-bagirsaklarini-korumaliyiz/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Response

  1. Pingback : Tuzlu Pankek - FormAssist

1
Selam,
Sana nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by