Ev Yapımı Müsli Bar

Ev Yapımı Müsli Bar

Ara öğünlerin en güzeli olmaya aday ev yapımı müsli bar ile karşınızdayız. Diyet çözümlerinde, ara öğün isteklerimize kulak asan bir atıştırmalık. Siz ne demek isterseniz deyin. Biz ona ara öğün adını verdik.

Ara öğün  dediğimizde bir çok tarif aklımıza gelebilir veya genellikle her zaman olduğu gibi ara öğün kafa karışıklığı ile karşı karşıya kalırız. Bu ara öğün en kolayı en pratiği olabilir. Ev yapımı müsli bar ile hem hafif hem de karın doyurucu, hem deatıştırmalık. Baktığımız zaman bir çok müsli tarifi bulabiliriz fakat bu tarif sizi bütün dertlerden kurtaracağını düşünüyoruz. İçerisinden hangisini yapmacağınız sizin tercihiniz. Ancak bizler günün şu dakikalarında, sizlerin bunu okuduğu vakitlerde tavsiye ettiğimiz ve herkesin sevebileceği, bir ara öğün bulunuyor. Yulaf ezmesi ile elde edilen  ara öğünümüzü, ders çalışırken, ofiste çalışırken, spordan sonra, film izlediğiniz esnada, istediğiniz her vakitte yapabileceğiniz pratikliğe sahip. Aynı zamanda kalori dostu olmakta olan ara öğün,  kilo aldırmaz ve içerisinde bir dolu lif ile lif kaynağı olmaktadır.

Ev yapımı müsli bar, sadece ara öğün olarak değil, atıştırmalık veya kahvaltılık olarak da tüketilebilirsiniz. Her mevsim dilediğiniz saatte, dilediğiniz zaman yapabileceğiniz pratikliğe ve kolaylığa sahip. Bir akşam tüm işlerimizi yaptıktan sonra film izlerken çok güzel eşlik edebilecek atıştırmalık. Sadece damağınıza güzel bir tat bırakmayacak, keyifle, herhangi bir zaman kaybetmeden yapabileceğiniz ara öğün çeşitlerinden biridir. Tarifimizi verirken sadece sizi değil, size eşlik etmesi için arkadaşlarınızı da düşündük. Şimdi sizlere sadece tarife bakıp işe koyulmak düşer. Şimdiden afiyet olsun 🙂

Ara Öğün Arıyorsanız Ev Yapımı Müsli Bar Tam Size Göre!

Ev yapımı granola tarifimizi çok beğendiniz ve bizden bir de ev yapımı müsli bar tarifi istediniz. Biz de evde kolayca yapabileceğiniz yulaflı bar tarifi paylaşıyoruz.

Malzemelerimiz:

  • 3 su bardağı yulaf ezmesi
  • 1 su bardağı iri kıyılmış ceviz ve kabak çekirdeği karışımı
  • 1 çay bardağı keçiboynuzu özü veya üzüm pekmezi
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 büyük elma püresi
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı toz zencefilÖncelikle kuru malzemeleri ayrı, sıvı malzemeleri ayrı bir kapta birleştir. Ardından kuru malzemelerin üzerine sıvıları iyice karıştırarak ekle. Yulafların sıvı malzemelerle iyi karışması önemli! Eğer birbirine yapışmayan bir haldeyse biraz daha pekmez eklemeni öneririz. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine tüm harcı eşit miktarda yay ve istediğin oranda bölümlere ayır. Fırının ısısını 180 dereceye getir ve 30-35 dakika pişir.

İşte bu kadar pratik!  Spordan önce veya ara öğünlerinde gönül rahatlığıyla 1 adet yiyebilirsin. Şimdiden afiyet olsun!

Bir önceki yazımıza https://formassist.net/firinda-parmesanli-havuc/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

1
Selam,
Sana nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by