Egzersiz Sırasında Terlemek Zayıflatır Mı

Egzersiz Sırasında Terlemek Zayıflatır Mı?

Egzersiz Sırasında Terlemek Zayıflatır Mı?

Yağ yakımı ve kilo vermek birbirinden farklı iki kavram olmakla beraber tartıda gördüğümüz her sonuç da doğru kabul edilmemelidir. Egzersizler sonrasındaki terlemenin sebebi vücuttaki suyu kaybetmekle alakalıdır.  Yoğun şiddette yapılan antrenman sonrasında vücut kendi ısısını ve sıcaklığını dengelemeye çalışırken su atar, terler. Suyun ağırlığı olması sebebiyle de tartıda egzersiz sonrası kısa süreli değişimler görmek gayet normal kabul edilir.

Hava sıcaklığı yüksek olduğunda,  güneşlenirken, saunada ve benzeri koşullarda da terleme yaşayabiliriz. Aynı zamanda dehidrasyon sebebiyle daha çok su içme ihtiyacı hissederiz. Ancak bu ve bu gibi su ağırlığı kaybetme durumlarında kalıcı anlamda bir kilo kaybı söz konusu olmamaktadır.

Tartıda gördüğümüz her değişim yağ yaktığımız anlamına gelmemektedir. Bu sebeple egzersiz programlarımızı düzenlemeli ve istikrarlı çalışma sağlamalıyız. Kişi analiz edildikten sonra en uygun egzersiz programı hazırlanarak uyurken dahi kalori yakımına devam etmesi sağlanabilir.

Bu ve bunun gibi egzersiz bilgilerinden haberdar olmak ve ücretsiz egzersiz videolarına ulaşmak için FormAssist uygulamasını indir. Güncel tüyoları kaçırma. 🙂

https://formassist.net

Sana özel egzersiz programına ulaşmak için aşağıdaki linke tıkla ve sen de ailemize katıl !

https://formassist.net

FormAssist Personal Coach

Pelin İpekören

Dilerseniz bir önceki yazımıza https://formassist.net/mukemmel-salata-nasil-yapilir/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirin

Formassist uygulamasını indirmek için hemen mağazasına gidin!Leave a Reply

1
Selam,
Sana nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by