Neden Form Assist İle Diyet Yapmalısın?

Form Assist, telefonunuzdaki diyetisyen... Diyetisyen, kendisine başvuran kişileri psikolojik ve sosyal yönüyle ele alır, vücut ağırlığı yönetimini kazandırır,  hastalıklara karşı koruyucu önlemler aldırır ve beslenme tedavisi uygulanması gereken hastalıklarda beslenme planı oluşturur. Bir kişinin ‘diyetisyen’ unvanını alabilmesi için ilgili fakültenin 4 yıllık ‘Beslenme ve Diyetetik’ bölümünü tamamlaması gerekmektedir. Bu 4 yıllık eğitim süreci boyunca danışan ve hastalarla nasıl iletişim kurması gerektiğinden, diyetlerdeki menüleri nasıl hazırlayacağına kadar geniş bir yelpazede teorik ve pratik dersler alır ve stajlarını tamamlar. İnternetten veya herhangi bir kurumdan alınan herhangi bir sertifika maalesef ‘diyetisyen’ unvanını kişilere vermez.

Neden Form Assist Diyetisyenine İhtiyacımız Var?

  1. Vücut ağırlığı yönetimini sağlamak için: diyetisyen deyince akla zayıflama gelse de diyetisyenler kilo da aldırıyor, formda kalmanızı da sağlıyor. ☺  Form Assist, fazla kilolarınızdan kurtulmanız, kilo almanız ve formda kalmanız için gereken diyetisyen, diyet listeleri, küçük ipuçları ve yazılarla dolu ve tabi ki tarifler, detokslar ve içecekler…

  2. Hastalıklardan korunmanız için: dünya sağlık örgütü ve diğer birçok sağlık kuruluşu doğru beslenme ile birçok hastalığı önleyebileceğimiz ve/veya risk faktörlerini azaltacağımız konusunda hemfikir. Form Assist bu noktada da yanınızda… Diyabetiniz, tansiyonunuz, kalp hastalığınız, tiroidiniz ve diğer hastalıklarınız için size özel beslenme programı sunuyor ve sizi takip ediyoruz.

  3. Hastalık durumu için: hastalık durumunda ise biz sizin hep yanınızdayız. Unutmayın ilaç tedavisi kadar beslenme tedavisi de tam sağlık durumu için önemli. Uygulama ile sizi daha zinde tutacak, iyileşme sürecini hızlandıracak bilgi donanımı ile sizi bekliyor olacağız.

  4. Aktif bir şekilde egzersiz yapanlar veya sporcular için: vücudunuza kas kazandırmak, uygun vücut kütle indeksine gelebilmeniz için doğru beslenme planı uyguluyor olmalısınız. Form Assist diyetisyenleri olarak egzersiz veya spor türünüze uygun size diyet programı sunacak ve tarifler hazırlayacağız.

  5. Geleceğimizin sahibi anneler için: anneler her zaman bebeklerinin üzerine titrerler ve bu arada kendilerini ihmal edebilirler. Form Assist ile gebeliğin başından emzirme dönemine kadar annelerimize sağlıklı diyetler gönderiyoruz. Hem bebeğe iyi bakıyoruz hem annelerimizi formda tutuyoruz.

  6. Çok yoğun çalışan kişiler için: bu yoğun çalışma temposunda vakit bulup diyetisyene gidemiyor, işten izin almanız mı gerekiyor. Gerek yok Form Assist nereye giderseniz gidin nerede olursanız olun cebinizde. Günde sadece 30 saniyenizi ayırarak bilgilerinizi girebilir dilediğiniz saatte geri bildirimlerinizi yapabilirsiniz.

  7. Bütçe planlaması yapanlar için: özel diyetisyen ofislerine bütçe ayıramıyorsanız uygun ücretlendirmesi ile sizi zora sokmadan sizin için en uygun beslenme planını size sağlar.

Şimdi kendinizi bir dinleyin ve karar verin. İstediğiniz vücut sizin mi yoksa sadece sağlıklı mı beslenmek istiyorsunuz? Hepsi ve daha fazlası için biz Form Assist ailesi olarak burdayız. App Store ve Google Play’den bize ulaşabilir sadece 5 dakika ayırarak bilgilerinizi girebilirsiniz. Hadi siz de bu ailenin bir parçası olun.  

Dyt. Meltem Pınar YILDIRIM

Form Assist Diyetisyeni