Sağlık ve zindelik için gereken minimum egzersiz miktarı nedir?

Kişiye, yaşam tarzına ve hedeflere bağlı olmakla birlikte, kardiyo, ağırlık çalışma veya esneme egzersizlerinin günde 20-60 dakika gerektiğidir.

Bu sayıların en iyi sonuçları verdiğini kimse inkar edemez ancak daha kısa sürede büyük işler başarmak mümkündür. 

Gerçek şu ki, insanların çoğu, sağlıklı hareket için fiziksel açlık hissetmelerine yardımcı olan "beden-zihin" bağlantısını kaybetti. Terlemekten nefret ediyor, yürümeyi sevmiyor ve sıklıkla açlık için susuzluk veya duygusal acıyı karıştırıyorlar.

Bir egzersiz rutinine başlamak için için, günde beş dakika bile daha sağlıklı bir hayata başlamaya yardımcı olabilir.

   Bu rutinden en iyi şekilde yararlanmak için güne yayılmalıdır. 09:00, 12:00, 15:00, 18:00 ve 21:00 saatlerinde altmış saniyelik çalışma önerilir. Bu yaklaşım olağanüstü güçlü bir etkiye sahiptir.
 

 Karın kaslarına konsantre olun. Karın kası vücuttaki en önemli kas grubudur. Duruş, sindirim ve cinsel işlevlere yardımcı olur. Atletik performans için kritiktir ve gücü vücudun alt kısmından üst kısmına aktarır. Görünüşe gelince, abdominaller "sağlık penceresi" olarak adlandırılır.

Egzersizler doğru nefes alma teknikleriyle birleştirildiğinde mükemmel bir karın egzersizi sağlanabilir. Doğru nefes alma tekniğini öğretebilecek birçok yoga, Tai Chi ve dövüş sanatları videolarından yararlanılabilir.
 

 Diğer kas gruplarına fayda sağlamadan karın kaslarını geliştirmek neredeyse imkansızdır. Verimi en üst seviyeye. çıkartmak için tüm kas grupları çalıştırılmalıdır.

 

Form Assist Egzersiz Koçu
Pelin İpekören

En Çok Okunanlar

Tatilden Sonra Düzenli Hayata Nasıl Dönebilirim?
Tatilden Sonra Düzenli Hayata Nasıl Dönebilirim?
Tatilden Sonra Düzenli Hayata Nasıl Dönebilirim? Tatilde kazanılan alışkanlıklar ve düzensizlik tatil dönüşü iş ve so...
Daha fazla
Vücut Geliştirmek için Örnek 3x5 Antrenman Programı
Vücut Geliştirmek için Örnek 3x5 Antrenman Programı
3x5 Antrenman Programı Vücut geliştirme sporu ile uğraşanların en sık rastladığı sorunlardan biri belli bir süre sonr...
Daha fazla
Astım ve Pilates Nedir? Astım ve Pilates Faydaları Nelerdir?
Astım ve Pilates Nedir? Astım ve Pilates Faydaları Nelerdir?
Astım ve Pilates Nedir? Astım tedavisinin en önemli hedeflerinden biri, hastanın istediği aktiviteyi yapmasıdır. Ast...
Daha fazla

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın