Süper Yeşil - Form Assist

Süper Yeşil

Sizleri süper yeşil ile baş ucunuzdan ayıramayacak, her zaman tüketmek isteyeceğiniz bir karışım ile, detoks karışımı ile tanıştıralım. Detoks vücutta biriken zararlı maddeleri vücut dışına atmayı kolaylaştıran yöntemlerle yapılan bir uygulamadır. Besinsel olarak baktığımızda her yerde sıvılar, içecekler veya çok düşük kaloriler görürüz. Yani detoks yapmanın yolu aç kalmaktan mı geçiyor? Tabi ki hayır. 3 gün yapılan hafif kalorili diyetler, süper yeşiller ile yapabilirsiniz ancak içeriği iyi ayarlanmış olmalıdır. Sürekli temiz içerikle beslenerek ve vücudu temizleyen besinleri günlük beslenmene ekleyerek sürekli olarak yapabilirsin. Temiz içerik ile beslenme sonucunda görülmüş ki vücut ağırlığı kontrolü daha iyi sağlanıyor. Kışa da yeni girmişken vücudumuzu toparlamaya vaktimiz var demektir. Hamur işleri, tatlı ve kızartmaları vücuttan uzaklaştırmak için ideal günler.

Süper Yeşil İçinde Magnezyum

Özellikle detoks yaparken çinko ile birleştiğinde mükemmel bir kombinasyon oluyor. Magnezyum toksinleri vücuttan atılması için kana gönderiyor, çinko antioksidan özelliği ile toksinlerin zararlarını yok etmeye yardım ediyor.  Magnezyum için; ıspanak, fındık,bitter çikolata tüketebilirsin.

Süper Yeşil : Nane

Antioksidan içeriği yüksek olan nane aynı zamanda sindirim sistemini sakinleştirir ve rahatlatır. Yeşil naneyi kullanabileceğin gibi sık sık çayını da içebilirsin.

Detoks Yaparken Yeşiller

Vücudumuzun ikinci beyni olarak adlandırılan bağırsaklarımız detoks yapan en önemli organ aslında. İçerisinde yaşayan yararlı bakterilerde bu sürecin hayati parçası. Bağırsaklarımıza, bakterilerimize iyi bakmalı, onların yaşam alanını korumalıyız. Bu konuda süper yeşil  bize yardımcı olacaktır. Bunu yaparken de beslenmemize dikkat etmeli gün içerisinde sadece süper yeşil ile beslemekten kaçınmalıyız. Gün içerisinde mutlaka su tüketilmeli. Günlük beslenmede mutlaka sebzeye ve yeşilliklere yer vermelisiniz. Bu ürünlere karşı alerjin var ise bunun yerini tutacak besin değeri olan farklı bir sebze koyabilirsiniz. Sana yardımcı olacak besinler şunlardır: 2 yaprak kara lahana, 1 tutam ıspanak, 2 yaprak marul, 1/4 orta boy salatalık, 3 sap kereviz, 2 orta boy yeşil elma, 1/4 kabuksuz limon, Zevkine göre su... Tüm malzemeleri blendera koy ve işlem tamam :)  

Dyt. Meltem Pınar Yıldırım

Form Assist Diyetisyeni

Bir önceki yazımıza https://formassist.net/vucut-tipim-hangisi/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.