Şişkinlik Hissini Ortadan Kaldıracak 5 Sihirli Egzersiz - Form Assist

Şişkinlik Hissini Ortadan Kaldıracak 5 Sihirli Egzersiz

Şişkinlik Hissini Ortadan Kaldıracak 5 Sihirli Egzersiz

Hepimizin ortak problemi olan şişkinlik.. Peki yok mu bunun bir çözümü ? Genellikle yediklerimizi ve yeme alışkanlıklarımızı olumlu yönde değiştirmemizin yanında yapabileceğimiz basit egzersizlerle de sürecimizi destekleyerek şişkinlik hissinden kurtulmamız mümkün. Sadece bir kaç egzersizle şişkinlik hissimizi en aza indirmenin yanı sıra aşağıdaki egzersizleri günlük rutinimize ekleyerek daha iyi hissedebiliriz.

Yoga child pose

Dizlerinin üzerinde dur, kalçanı topuklarının üzerine doğru götür ve kollarını omuz hizasına öne doğru uzatırken ellerini iyice ileriye doğru uzat. Duruşunu koru ve bekle.

Cobra pose

Yüz üstü pozisyonda uzan. Gövdeni yükselterek  avuç içlerini yere sabitle. Başınla karşıya bakarak duruşunu koru ve bekle.

Rolling Like a Ball exercise 

Dizlerin bükülü, oturma pozisyonunda dur , ellerinle kaval kemiklerini kavra ve bu pozisyonu bozmadan kürek kemiklerinin üzerinde top gibi sırtını yuvarla.

Spine twist supine

Sırt üstü uzan ve karın duvarını içeriye çek. Kollarını omuz hizanda yukarı düz bir şekilde uzatırken boynunu yukarda sabit tut. Bacaklar bükülü pozisyonda yerden yukarda, sola ve sağa doğru çevir.

Stretching Of Obliques Muscle

Sırt üstü uzan ve dizleri bükülü pozisyonda yerden yükselt. Kollarını geride yanlara doğru yerleştir ve avuç içlerini yere sabitle. Nefes al ve nefes verirken dizlerini kalça ekleminden hareketle yana doğru yere doğru yaklaştır. Ardından hareketi diğer yönde tekrarla. Not: Egzersizleri uygulamadan önce doktorunu bilgilendirmeni ve onayını almanı öneririm. Bu ve bunun gibi egzersiz bilgilerinden haberdar olmak ve ücretsiz egzersiz videolarına ulaşmak için FormAssist uygulamasını indir. Güncel tüyoları kaçırma. :) https://formassist.net Sana özel egzersiz programına ulaşmak için aşağıdaki linke tıkla ve sen de ailemize katıl ! https://formassist.net

Pelin İpekören

Form Assist Kişisel Egzersiz Koçu