Muzlu Toplar - Form Assist

Muzlu Toplar

Çay ve tatlıların yanına en güzeli olmaya aday muzlu toplar ile karşınızdayız. misafir ağırlamalarında en çok tercih edilen tatlı çeşiti veya atıştırmalık. Siz ne demek isterseniz deyin. Biz ona hafif tatlı atıştırmalık diyoruz. Çay ve kahve dediğimde atıştırmalık olarak ilk aklımıza gelen imgeler, hamurlu yiyecekler veya tatlılar gelmektedir. Bu tatlı atıştırmalık saydıklarımızın hiçbirinden değil, muzlu toplar hem hafif hem de karın doyurucu niteliğe sahip. Hamurlusundan meyvelisine, fırınlananlardan kızartılanlara veya karışım olarak bir çok tatlı çeşitleri bulunmakta. İçerisinden hangisini yapmak isterseniz yapabilirsiniz. Ancak bizler günün şu dakikalarında, sizlerin bunu okuduğu vakitlerde tavsiye ettiğimiz ve bizlerin de çok sevdiği bir tatlı atıştırmalık, bir çay eşi bulunuyor. Muzdan ve diğer malzemeler yardımıyla elde edilen atıştırmalığımız, ders çalışırken, ofiste çalışırken,  film izlediğiniz esnada, misafir ağırlamalarında istediğiniz her vakitte yapabileceğiniz pratikliğe sahip. Aynı zamanda kalori dostu olmakta olan tatlı atıştırmalık, kilo aldırmamakta ve içerisine konulan muz ile enerjinizi arttırmaktadır. Muzlu topları her mevsim dilediğiniz saatte tüketebileceğiniz kolaylığa sahiptir. Bir akşam tüm işlerimizi yaptıktan sonra veya beş çaylarında size eşlik edebilecek en güzel atıştırmalık. Sadece damağınıza güzel bir tat bırakmayacak, keyifle, herhangi bir zaman kaybetmeden yapabileceğiniz hazırlayabileceğiniz tatlı çeşitlerinden biridir. Tarifimizi verirken sadece sizi ,eş dostlarınızı da düşündük. Aynı anda hem hafif atıştırmalık yiyip hem de fit kalmanın keyfini çıkarmanızı öneririz.

Tatlı Atıştırmalık Arıyorsanız Muzlu Toplar Tam Size Göre!

Çay ve kahveyle tatlı atıştırmalıklar tüketmeyi seviyorsan, bu tarifimiz tam senlik!Üstelik 1 adet muzlu top yalnızca 82 kalori!

Malzemelerimiz:

-1+1/4 bardak yulaf ezmesi -Bir fincan dibi kadar keten tohumu -1 çorba kaşığı chia tohumu -1 tatlı kaşığı bal -1/4 su bardağı badem -1 adet olgun muz püresi -1 çay kaşığı tarçın -1/4 orta boy fincan damla çikolata -1 çay kaşığı vanilya özütü Tüm malzemeleri karıştır ve en az 2-3 saat, mümkünse tüm gece buzdolabında beklet. Böylece hamur şekil alacak kıvama gelecek. Kıvam alan hamurdan 20 adet top yap ve topları da birkaç saat dinlendir. Muzlu toplar hazır, afiyet olsun! Dilerseniz bir önceki yazımıza https://formassist.net/balkabagi-corbasi/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.