Meşgul Bir Kadın Egzersiz Yapmak İçin Ne Yapmalı?

Düzenli olarak egzersiz yapmaya başlamak istiyorsun. Egzersizin vücudun için ve hatta daha da önemlisi zihnin için de çok önemli olduğunu biliyorsun.

Egzersiz yapmak daha az stresli ve daha enerjik hissetmene yardımcı olmakla beraber seni daha güçlü tutarak kilo vermene ve sağlıklı kilonu korumana en büyük desteği verecek.

Bunların hepsini biliyorsun, ancak bir sorun var. Yoğun programında egzersize yer vermekte zorlanıyorsun. Düzenli egzersiz yapmayı planlasan bile, günlük rutinlerin ve sorumlulukların önüne çıkıyor. Ev, iş ve çocuk gibi sorumluluklar kendine ayırman gereken zamanı genellikle engelliyor.  Ertelenmeler motivasyon kaybına sebep oluyor ve sürecin uzuyor.

Ancak bilmelisin ki egzersizi hayatına yerleştirmen, iş yoğunluğunun üstesinden gelmene ve koşuşturmalı günlük hayatında yolunu bulmana yardımcı olacak.

Öncelikle ne için düzenli egzersiz yapmak istediğini kendine hatırlat ve egzersiz yaptığında nelerin yoluna gireceğini analiz et.

Bir plan yap ve başla. Kısa hedefler belirleyerek öncelikle günde sadece minimum 15, maksimum 30 dakikanı egzersize ayır. Bir hafta boyunca planına harfiyen uy ve yapabildiğini farket. Başlangıçta süreyi kısa tutman alışkanlık kazanman ve motivasyon kaybetmemen için önemli.

Süreci yavaş yavaş arttırarak adaptasyon sürecini ilerlet.

Bir kadın, işler zorlaştığında yoldan ayrılmama konusunda çok daha cesur davranır. :) Bugün ilk günün ve stresi azaltmaya, kendini daha güçlü ve iyi hissetmeye şimdiden başla.

Kendine güven ve pazartesi değil,  bugün başla..

Pelin İpekören

Form Assist Egzersiz Koçu

 

Birebir antrenörle çalışmaya uygun zaman ve imkan bulamıyorsan, yanındaymış gibi egzersiz yapabileceğin, mesajlaşabileceğin, egzersiz sırasında soru sorup video paylaşabileceğin ve kişisel antrenör deneyimini en yakın şekilde deneyimleyebileceğin Form Assist uygulamamızı indir. :)

En Çok Okunanlar

İrritabl Bağırsak Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir?
İrritabl Bağırsak Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir?
İrritabl Bağırsak Sendromu Nedir: İrritabl Bağırsak Sendromu bugünlerde çok sık duymaya başladığımız irritabl bağırs...
Daha fazla
B1 Vitamini Nedir? Faydaları Neledir?
B1 Vitamini Nedir? Faydaları Neledir?
B1 Vitamini Nedir? B1 Vitamini İlk tanınan B grubu olan B1 vitamini, diğer adıyla Tiamin beriberi hastalığını önlemes...
Daha fazla
Spor Masajının Yararları Nelerdir?
Spor Masajının Yararları Nelerdir?
Spor Masajının Yararları Nelerdir? Masaj terapisinin kaygı, ağrı ve gerginliği azaltabildiği ve genellikle iyi hisset...
Daha fazla

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın