Diyet ve Pilates - Form Assist

Diyet ve Pilates - Form Assist

Diyet ve Pilates

Diyet yapmak birçok kişinin heves ettiği ama sonuna çok az kişinin ulaştığı bir süreçtir. Bu sürecin bu kadar az başarı ile sonuçlanması diyetlerin zor olması ile alakalı değil. Kişinin daha çok nefsi ile alakalıdır. Son yıllarda şok diyet listelerinin çıkması ve bilinçsiz bir şekilde bu diyete başlayanların ciddi çeşitli problemler yaşaması da insanları diyete karşı kalkışması zor bir durum haline getiriyor. Buradan elde ettiğimiz sonuç problemin diyet kaynaklı değil, insan kaynaklı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Ayrıca diyet sevdiğiniz yemekleri yememek değildir. Diyet besinlerinizi ve yiyecek alışkanlıklarınızı düzene sokmanın yanı sıra düzenli uyku, hareket, spor ve egzersizi beraberinde ister. Eğer tüm bu şartlara hedeflediğiniz kiloya gelinceye kadar uygularsanız diyetiniz başarılı olmuş olur. Aksi tüm durumlarda diyetiniz başarısızlıkla sonuçlanır. Eğer siz de diyet yapmaya başladıysanız ve başarısız olduysanız öncelikle tüm geçmiş deneyimleri unutup, sıfırdan bir defter açıp zihin olarak kendinizi hazırlamak daha yararlı olacaktır.

Pilates vücudun tüm kas yapısını çalıştırarak sizin daha dik bir duruş sergilemenizi ve daha ince görünmenizi sağlar. Aynı zamanda metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur. Bu sebeple de diyetisyen eşliğinde çalışırken en önemli etkenlerden biri metabolizmayı hızlandırmaktır. Pilates bu süreçte gelişimin daha hızlı ve verimli olmasında son derece önemli bir rol oynar.

Şişkinlik ve ödem kaynaklı sorunların çözümüne büyük destek olmakla beraber diyet sürecinde motivasyonu en üst seviyelere çıkartır ve diyet algısından kaynaklanan isteksizlik, kısıtlanma duygusunu ve bir çok olumsuz algıyı değiştirdiği için güzel sonuçlar alınmasına ve istikrar sağlanmasına yardımcı olur.

diyetisyenin yanında form assist beslenme danışmanlığı hizmeti

Form Assist Egzersiz Koçu
Pelin İpekören